O.I. PRVI DOBRINJSKI: Naše članove očekuju zanimljivi sadržaji ovog ljeta

Odred izviđača “Prvi Dobrinjski” iz Sarajeva za ljetne dane najavljuje zanimljive sadržaje za svoje članove:

“I ove godine kao i prethodnih organiziramo naše izviđačko ljetovanje na Boračkom jezeru u sklopu SIGZ-a. Pripreme su počele odavno i velika je zainteresovanost članova. Ukupno 60 naših članova od poletaraca i pčelica, preko mlađih planinki i izviđača do starijih brđana će ovog ljeta uživati u čarima izviđačkog života, Boračkog jezera, dobrog druženja i stvaranja novih prijateljstava”, navela je Emira Kršlak – starješina Odreda.

Također, “Prvi Dobrinjski” ima u planu i edukacija članova, te će ove godine dvije planinke pohađati IKŠ I stepena. Na poziv O.I. “Zvijezda” iz Vareša pet članova ovog odreda će biti učesnici projekta “Bridge” sa izviđačima iz Vareša. Ilijaša, Banovća i Brčkog. “Nadamo se lijepom druženju i novom iskustvu” – ističu iz Odreda.

 

Emira Kršlak, starješina odreda